5 Ilgtspējīgas ēkas būvniecības metodes

|

5 svarīgas lietas, kas jāievēro, būvējot ēkas:


  1. Pirmsražošanas materiāli kontrolētā vidē

Pēc iespējas lielāka konstrukcijas būvniecība kontrolētā vidē ir uzlabojusi ēku kvalitāti un samazinājusi atkritumu daudzumu. Spēja precīzi iegūt materiālus samazina atkritumu daudzumu un rada ēkas, kas ir pietiekami spēcīgas, lai celtnieki varētu izmantot koka karkasu, kas ir piecus stāvus augsts. Šādu metodi sāk izmantot arvien biežāk – kad izmanto iepriekš precīzi izmērītus gabalus, lai izvairītos no liekajiem materiāliem, un ēka atbilstu izmēriem.


  1. Būvniecības atkritumu apsaimniekošana

Atkritumu samazināšana celtniekiem kļūst arvien pieejamāka, jo pēdējos gados atkritumu apsaimniekotāji ir kļuvuši arvien modernāki un mūsdienīgāki. Ja darba vietās kādreiz bija atkritumu tvertnes dažādiem atkritumu veidiem, tad daudzos gadījumos tām ir vajadzīgs tikai viens, jo tagad atkritumu apsaimniekotāji materiālu atdalīšanai izmanto dažādas metodes. Celtniekiem vairs nav nepieciešams šķirot atkritumus un tos atdalīt, jo ar to šobrīd nodarbojas paši atkritumu apsaimniekotāji. Tas ietaupa arī celtnieku laiku, tāpēc paliek vairāk laika pašam būvniecības procesam. Kā arī vairāki atkritumu konteineri aizņem daudz vairāk vietas, tāpēc tas ir lieliski maziem projektiem, kur fiziski nav vietas, kur novietot tik daudz atkritumu konteineru.


  1. Uzlabota darba vides pārvaldīšana

Daudzas pašvaldības nevēlas tādas būvniecības attīstību, kas izgāž kaudzi netīra ūdens kanalizācijas sistēmā un to pārpludina. Lai attīrītu ūdeni uz vietas un izvairītos no tā ieplūšanas vietējā kanalizācijas sistēmā, var izmantot vairākas metodes. Darbinieku drošība ir novedusi pie dažādiem ierobežojumiem un pavisam vienkāršiem piesārņojuma samazināšanas veidiem. Piemēram, uz vietas nedrīkst smēķēt. Kad strādnieki ieiet ēkā, viņi pārvietojas pa “pastaigu paklājiņiem”, kas uzsūc netīrumus, svinu un citas potenciāli bīstamas ķīmiskas vielas no viņu apaviem. Būvnieki piegādā arī pārstrādes konteinerus pārtikai, lai samazinātu organiskos atkritumus. Tādējādi ir iespējams izvairīties no apkārtējās vides piesārņošanas būvniecības objekta tuvumā.


  1. Ražošana enerģijas samazināšanai

Viens no piemēriem ir darbinieks, kurš modificēja slotu, kas strādā kopā ar sniega pūtējiem, lai samazinātu laiku, kas ir nepieciešams metāla grīdu tīrīšanai ziemā. Vēlāk strādnieki izmantoja slotiņas, kas uzmontētas uz slotu rokturiem, lai novāktu sniegu, kas ieķēries metāla grīdas rievās. Tas var likties, kā sīkums, bet tas ietaupīja ievērojamu laika un darbaspēka apjomu, un tas ir svarīgi, runājot par atkritumiem un ilgtspējību. Šāda veida uzlabojumi ietaupa laiku, novērš zādzības darba vietā, novērš bojājumus un novērš izniekoto laiku, pārvietojot lietas. 


  1. Materiālu izvēle

Arhitekti un klienti var sasniegt daudz, izvēloties materiālus, kas ražoti no otrreiz pārstrādātiem produktiem un vietējiem materiāliem. Materiāli var būt jebkas, sākot no atjaunojamiem produktiem, piemēram, bambusa grīdām līdz pat kokam. Gan ēkas kļūst zaļākas, gan arī būvlaukumi. Ražošanas darbi ārpus teritorijas, uzlabota tehniskā apkope uz vietas, racionāla prakse, izvairīšanās no atkritumu poligoniem un zaļo materiālu iegāde ir sākusi fundamentāli pārveidot to, kā ēkas tiek būvētas mūsdienās.

Komentēt