4 galvenie punkti, kas padara celtniecības projektu par pabeigto

|

Vienkārši sakot, celtniecības pakalpojumi ir nekas cits kā sistēmas, kas tiek uzstādītas vai integrētas celtniecības ēkā. Šīs sistēmas var ietvert elektriskās, santehnikas un mehāniskās sistēmas, HVAC sistēmas, ugunsdzēsības sistēmas un visbeidzot ugunsgrēka trauksmes sistēmas. Ir zināms, ka ēka tiek uzskatīta par pabeigtu, ja darbuzņēmēji un inženieri integrē visas šīs sistēmas ēkā, lai uzlabotu ēkas drošību. Šajā rakstā mēs detalizēti apkoposim dažādus ēku pakalpojumu veidus un to, kā tie veido mūsdienu ēkas telpu. Neveidojot nevajadzīgus vārdus, ienirsim tieši rakstā, vai ne?

1. Elektriskās iekārtas

Pirmā sistēma ir elektriska, nē, ne tikai gaisma, bet arī citi drošības pasākumi ugunsgrēka un ārkārtas situācijās. Tomēr vissvarīgākais punkts, kas šeit jāsaprot, ir nekas cits kā elektrostacija – elektroenerģijas sadale ēkā. Ēkā galvenā uzmanība tiek pievērsta enerģijas sadalei, nevis visam citam. Ja vadi un sistēmas nav pareizi savienoti, tas var izraisīt īssavienojumu u citas bīstamām situācijas.

2. Pilsoniskie risinājumi

Pilsoniskie būvniecības risinājumi

Inženierbūvniecība nodarbojas ar ēkā savienotu pakalpojumu un sistēmu kartes maršrutēšanu, lai izvairītos no riskantām situācijām. Šajā kategorijā ietilpst gandrīz visi celtniecības pakalpojumi, piemēram, lietus ūdens cauruļvadi un kanalizācija un dabasgāze. Turklāt būvinženieriem ir arī jānodrošina, lai arhitektūra un korpuss ir pilnībā izgatavoti un droši.

3. Mehānika

Nākamā tēma ir mehānika, šeit ir visi svarīgi uzdevumi. HVAC (apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas) sistēmas ir galvenais šeit apspriežamais jautājums. Veidojot ēku, otrajā vietā ir ventilācija. Ja ventilācija nav pareizi uzbūvēta, ēka netiks pārdota un neviens nevēlēsies tajā ieguldīt. Integrējot apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas, jākontrolē arī oglekļa dioksīda līmenis gaisā.

4. Santehnika

santehnikas būvniecība

Nākamā tēma, kas jāpatur prātā, ir nekas cits kā pareizā santehnika. Santehnika nav tikai izlietņu un tualešu celtniecība. Santehnikas inženieriem uzmanīgi jāuzrauga dažādas santehnikas sistēmas, sākot no izlietnēm līdz karstā ūdens sildīšanas sistēmām, ūdens mīkstinātājiem un lietus ūdens cauruļvadu sistēmām. Turklāt inženieriem jāuzrauga sprinkleru sistēmas, kā arī ūdens dzēšanas sistēmas.

Apkopojot

Iepriekš minēti daži no vissvarīgākajiem celtniecības elementiem. Tos sauc arī par celtniecības pakalpojumiem. Ja esat kādreiz domājis par savas mājas vai citu celtniecību, nekad neaizmirstiet sekot iepriekš minētajiem punktiem.

Komentēt